01

Paź

Cyberprzestrzeń jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów zagrożeń współczesnego świata. Dotyczy nie tylko administracji państw, ale też biznesu i zwykłych użytkowników Internetu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w tej dziedzinie państwom, instytucjom i obywatelom, konieczne są dialog i partnerstwo wielu podmiotów  zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Dyskusji na ten temat poświęcono debatę "Cyberbezpieczeństwo – problem nas wszystkich? Strategie państw UE wobec wyzwań związanych z dostępem do danych w sieci" podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Opiekunem merytorycznym panelu było CSM, które przygotowało z tej okazji analizę.

Wydarzenie zorganizowano we współpracy ze Związkiem Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan. W dyskusji prowadzonej przez Piotra Marczuka, dyrektora ds. polityki korporacyjnej Microsoft Polska, uczestniczyli m.in.: Harri Tiido (Ambasador Estonii w Polsce), Richard Bach (Departament ds. Kultury, Mediów i Sportu w rządzie Wielkiej Brytanii) i Michał Boni (deputowany do Parlamentu Europejskiego). CSM objęło także patronat nad debatą "Bezpieczeństwo cyfrowe w sektorach strategicznych: jak zabezpieczać krytyczną infrastrukturę i newralgiczne dane?", zorganizowaną wspólnie z firmą Microsoft. W panelu moderowanym przez Izabelę Albrycht, prezesa Instytutu Kościuszki, wzięli udział m.in.: Dejan Cvetkovic (Microsoft, Niemcy), Piotr Muszyński (wiceprezes Orange Polska) i Jurand Drop (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji).

Czytaj więcej na temat debaty "Cyberbezpieczeństwo – problem nas wszystkich? Strategie państw UE wobec wyzwań związanych z dostępem do danych w sieci" >>
Czytaj więcej na temat debaty "Bezpieczeństwo cyfrowe w sektorach strategicznych: jak zabezpieczać krytyczną infrastrukturę i newralgiczne dane?" >>

Zapraszamy do lektury analizy CSM przygotowanej z myślą o debacie podczas EFNI (w polskiej i angielskiej wersji językowej):