Prawie dwadzieścia lat temu, w czerwcu 2000 roku, reprezentanci 106 krajów z całego świata zebrali się w Warszawie podczas Konferencji "Ku Wspólnocie Demokracji". The Community of Democracies (Wspólnota Demokracji) narodziła się wtedy jako wspólna inicjatywa byłej Sekretarz Stanu USA, Madeleine Albright oraz polskiego Ministra Spraw Zagranicznych, Bronisława Geremka - pisze Thomas E. Garrett, Sekretarza Generalnego Wspólnoty Demokracji w komentarzu "Warsaw Declaration. Roadmap to democracy.Więcej

Mamy przyjemność poinformować, że Centrum Stosunków Międzynarodowych po raz kolejny znalazło się w TOP5 polskich think tanków w corocznym światowym rankingu Global Go To Think Tank Index 2019, który prowadzony jest od 2006 roku przez Uniwersytet w Pensylwanii. W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło 3974 ekspertów z całego świata. Więcej informacji tutaj. Zapraszamy do śledzenia naszych działań na stronie internetowej oraz na naszym profilu Facebook:  https://www.facebook.com/CIR.CSM/.

 

Więcej

Debata o tym, że Unia Europejska musi wziąć na siebie większą odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo, ponownie wróciła do programu polityki NATO. Czy Stany Zjednoczone są gotowe, aby nadal chronić Europę? Jakich narzędzi potrzebuje Europa, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo?
Odpowiedzi na te, oraz inne pytania usłyszeliśmy podczas panelu, w którym uczestniczył Przewodniczący Rady Fundacji CSM, Janusz Reiter; dr Henning Riecke z Niemieckiej Rady Stosunków Międzynarodowych; Danielle Pletka z Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości; dr Carlo Masala z Uniwersytetu Bundeswehry w Monachium.

Więcej

PARTNERZY